Profesyonel Seslendirme ve
Acil Anons Sistemleri

Profesyonel seslendirme ve acil anons sistemleri, yapı ve binalarda gerek merkezi müzik yayını, gerekse acil durumlarda insanların
tahliyesi için anons amaçlı kullanılırlar.

Geniş Hacimli Yapılarda Ambiyans ve Güvenlik

Seslendirme ve acil anons sistemleri, küçük, orta ölçekli ve büyük yapılarda merkezi kontrollü müzik yayını ve olası acil durumlarda yapı içerisinde bulunan insanların tahliyesi için yönlendirilmesi amacı ile kullanılırlar.

Merkezi müzik yayınında amaç insanların bulunduğu ve vakit geçirdiği alanlarda hoş bir ambiyans sağlamaktır. Acil anonsta ise olası bir tehlike durumunda yapı içerisinde bulunan insanların güvenli bir şekilde ortamdan tahliye edilmesini sağlar.

Seslendirme ve anons sistemlerinin kurulacağı yerlerin büyüklüğü, içerdiği alan sayısı, hacimlerin akustik yapısı ve yönetim istekleri, kurulacak sistemin yapısını belirlemektedir. Tek alandan, yüzlerce alana, tek anons noktasından yüzlerce anons noktasına varana kadar farklı ölçeklerdeki sistemlerin planlanması ve tesis edilmesi mümkündür.

Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik” gereği 200 yataktan fazla kapasiteli tüm otellerde, 5000 m2’den büyük ölçekteki yapı inşaat alanı olan veya içerisinde bulunan kullanıcı sayısının 1000 kişiyi aştığı tüm yapılarda ve beraberinde yüksekliği 51.5 metreyi geçen tüm binalarda kullanılması yönetmelik gereği zorunludur.

Kurulan seslendirme ve anons sistemleri, yangın algılama, ihbar  ve alarm, havaalanlarında bulunan uçuş bilgi sistemleri gibi sistemler ile entegre bir biçimde çalışabilmekte, otomatik anonslar ve bilgilendirmeye yönelik mesajlar önceden kurgulanarak sisteme verilebilmektedir.

Seslendirme sistemlerinin asıl amacı temel olarak müzik yayını ve anons yapılması değil, oluşturulan yayının anlaşılabilir, stabil ve sürekli olmasını da sağlamaktır.

Projelendirdiğimiz sistemlerde, mevcutta bulunan tüm uluslararası güvenlik standartlarını sağlamakla birlikte, kullanımı basit bir analog sistemden, çok fonksiyonel dijital sistemlere kadar geniş bir ürün portföyüne ve grubuna sahip olmanın avantajlarını siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik” gereği, belirli kriterlerin üzerinde hacme sahip olan yapılarda, kullanılması zorunludur.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Profesyonel Seslendirme ve Acil Anons Sistemleri konusunda ihtiyaçlarınıza yönelik en uygun çözümleri üretebilir ve sunabiliriz.