Kartlı Geçiş Sistemleri

Çalışan veya ziyaretçiler için tanımlanan kartlar cihazlardan ya da turnikelerden okutularak geçişin yapılmasını sağlanır. Kartlı geçiş sistemleri sayesinde birçok veriye kolayca ulaşmak ve raporlama yapmak oldukça kolaydır..

Takip ve Kontrol Otomasyonu Bir Arada

Kartlı geçiş sistemleri; Çalışanlara veya kişilere verilen kartlar ve bu kartların okunarak kişilerin, çalışanların, ziyaretçilerin ya da araçların giriş çıkış kontrollerini sağlar. Otopark gibi kontrollü giriş sağlayan alanlarda araçların giriş-çıkış saatlerini kayıt altına almak, çalışanlar veya ziyaretçiler için turnike, kapı ya da bariyerlerin açılıp kapanmasını sağlamakta olan okuyucu sistemlerdir.

Kartlı geçiş kontrol sistemleri personel takibinin sağlanması amacı ile sıklıkla tercih edilen bir geçiş kontrol sistemidir.  Bu sistemlere Access kontrol sistemi, erişim kontrol sistemi ve geçiş kontrol sistemi de denilebilmektedir.

Kartlı geçiş cihazları biyometrik sistemler kategorisinde yer alır. Bu sistemler personel takip sistemlerinin çıkış noktası olarak kabul edilmektedir. Kartlı geçiş sistemleri vasıtası ile işletmeniz dahilinde kontrolünü sağlamak istediğiniz ve giriş çıkış işlemlerinin sadece belli kişiler tarafından yapılmasını istediğiniz tüm alanlarda kullanılabilir. Yetkilendirilen kart sahipleri dışındaki diğer herkesin giriş yapmasını engelleyen bu sistemler sayesinde özel alanlar oluşturmak ve kontrolü sağlamak oldukça kolaydır.

Biyometrik kart okuyucu cihazlar, kartlı geçiş ve kontrol sistemleri için tercih edilen cihazlardır. Bu cihazlar kapladığı yer açısından da oldukça kullanışlıdır. Aynı zamanda ekonomik oldukları için birçok firma tarafından kullanılmaktadır.

Kartlı geçiş kontrol sistemleri son derece pratik ve kullanışlıdır. Bu sistemler giriş ve çıkış yapan kişileri kontrol altına aldığından güvenli bir ortamıda beraberinde sağlanmaktadır. Ayrıca kartlı geçiş sistemleri CCTV (kapalı devre televizyon) ve diğer güvenlik sistemleri de entegre şekilde çalışarak bina güvenlik yönetiminin üst düzeyde sağlanması için kullanılırlar.

Kartlı geçiş sistemleri ile giriş – çıkış kontrolü sağlanabildiği gibi, bina dahilinde özel alanlara sadece yetkilendirilmiş kişilerin erişimini sağlar.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Kartlı Geçiş ve Kontrol sistemleri konusunda ihtiyaçlarınıza yönelik en uygun çözümleri üretebilir ve sunabiliriz.