Kamera Sistemleri

Kamera kontrol sistemleri veya CCTV sistemler, gözlem yapmak ve güvenlik amaçlı kullanımı ile günümüzün önemli araçlarından biridir. Canlı yayın veya süreli kayıt seçenekleri dahilinde projelendirilerek ihtiyaca göre kombinasyonların üretilmesi mümkündür.

Yüksek Görüntü Kalitesi ile Her Şey Çok Daha Net!

Güvenlik kameraları ve bunlar ile entegre bir biçimde çalışan kayıt/kontrol donanımları çeşitli ihtiyaçlar dahilinde izlenmek istenilen mahallerde, yollarda, kavşaklarda, yapı içleri ve çevrelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Video sistemlerinin en önemli kullanım amacı gelişen olayların izlenmesi veya alarm sistemleri aracılığı ile anında tespit edilmesidir. Bunun yanı sıra olaylara anında müdahale edilmesini sağlamak veya kayıtların daha sonradan izlenerek olaylardan haberdar olmak ve gerekli durumlarda delil elde etmek için kullanılır.

Yaygın kullanımı doğrultusunda bilinen adıyla Kapalı Devre Televizyon (CCTV) sistemlerine bilgisayar, internet ve network teknolojisinin eklenmesi ile birlikte özel kablo ve kontrol donanımları kullanılması gerekliliği ortadan kalkmış ve bu tip uygulamalar açık bir platform haline dönüşmüştür. Kamera ve video sistemlerinin diğer güvenlik, geçiş kontrol sistemleri ve bina kontrol sistemleriyle entegre halde çalışmaları kolaylaşmış hatta oldukça yoğun olarak talep edilir hale gelmiştir.

Kamera sistemleri sadece videonun izlenmesi ve kayıt edilmesi ile kalmayıp, gerekli yazılım ve donanımların sisteme eklenmesi ile operatör müdahalesi veya kontrolüne gerek kalmadan alarmlar üretebilir, çeşitli şahıs, obje ve plakaların tespiti için kullanılabilir hale gelmiştir. Kamera sistemlerinin farklı sektörlerde ve özelleştirilebilir ihtiyaçlar doğrultusunda güvenlik ve güvenlik dışı maksatlarla kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır. Bu ihtiyaçlar için bazı örnekler;

  • Akıllı Video İçerik Analizi Sistemleri
  • İnsan Sayma ve Raporlama Sistemleri
  • Plaka Tanıma Sistemleri
şeklindedir.

Kamera sistemleri, sürekli kayıt halinde olabildiği gibi, hareket algılama özelliği ile birlikte olası bir hareket esnasında da kayıt işlemine başlayabilir.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Kameras sistemleri, kapalı devre görüntüleme CCTV sistemleri konusunda ihtiyaçlarınıza yönelik en uygun çözümleri üretebilir ve sunabiliriz.