Aydınlatma Otomasyonu
(KNX)

KNX Aydınlatma otomasyon sistemi ürünleri ile, evinizin veya binanızın her yerinde isteklerinize göre şekillenen
aydınlanma biçimlerinin yaratılması mümkün.

Tasarruf Ederek Aydınlanın

(KNX) Aydınlatma otomasyon sistemi akıllı bina konseptinin en temel bileşenlerinden biridir. Aydınlatma otomasyon sistemleri evler, binalar, işyerleri, sağlık ve devlet kurumları ve sosyal tesisler için kullanıcı istekleri doğrultusunda en uygun ve esnek çözümleri sunar.

Aydınlatma otomasyon sistemleri mekanda bulunan tüm aydınlatma armatürlerinin lokal olarak haberleşme ağları üzerinden tek bir merkezden otomatik olarak kontrol edildiği sistemlerdir. Ortamdaki ışık şiddetini ölçen sensörlerin kullanımı ile ortamın sabit aydınlık seviyelerinde tutulması bu sistem ile mümkündür.

KNX Aydınlatma otomasyon sistemi ürünleri ile, evinizin veya binanızın her yerinde isteklerinize göre şekillenen aydınlanma biçimlerinin yaratılması mümkün. Elektrik tasarrufuna yardımcı olacak uzaktan kumandalardan, akıllı ışıklandırmaya varıncaya kadar aydınlatma otomasyon sistemi; size ihtiyaçlarınız doğrultusunda sınırsız seçenek sunar.

KNX Uygulama Opsiyonları

  • Aç/Kapa
  • Dim (aydınlatma elemanının ışık seviyesinin azaltılıp artırılması)
  • Sabit ışık seviyesi kontrolü
  • Zamana göre programlı aydınlatma
  • Aydınlatma senaryoları
  • 1-10 V kontrol
  • Dali kontrol
  • Cep telefonu ve internetten kontrol
  • Tek noktadan merkezi kontrol

Tasarruf Edin

Dünyada üretilmekte olan elektrik enerjisinin yaklaşık %20’sinin aydınlatmada kullanıldığı tespit edilmiştir. Aydınlatma için kullanılan enerjinin, yaşamsal konforu azaltmadan tasarruf edilmesi öncelikle verimliliği yüksek yapay ışık kaynaklarının kullanılması ve uygun aydınlatma kontrol sistemlerinin kullanılması ile mümkündür. Bu durumda ise modern aydınlatma sistemlerinin ihtiyacı kaçınılmazdır. Modern aydınlatma otomasyon sistemleri, açma kapama yapan anahtarlamadan daha fazlasını sunmaktadır. Aydınlatma otomasyon sistemi ile özellikle ticari binalarda ve geniş alanlarda olası açık unutulmuş ışıklar, tek bir bilgisayar ve otomasyon yazılımı ile bir merkezden kontrol edilmektedir. Böylelikle hem lambaları kontrol edecek personel iş gücünden, hemde kullanılmakta olan enerjiden tasarruf sağlanmaktadır.

KNX Aydınlatma Otomasyonu ile aydınlatma giderlerinizi %30 kadar azaltmanız mümkün.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

(KNX) Aydınlatma Otomasyon sistemleri konusunda ihtiyaçlarınıza yönelik en uygun çözümleri üretebilir ve sunabiliriz.